birzai
  STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
Planuojami susitikimai įstaigoje
Komisijos ir darbo grupės
  NAUJIENOS
  VEIKLA
Įstatai
Istorija ir dabartis
Veiklos sritys:
- miško atkūrimas, įveisimas , priežiūra
- miško apsauga
- sodmenų išauginimas
- medienos ruoša
- rekreacija
- vidinės miškotvarkos projektas
- miškų sertifikavimas
- saugomos teritorijos
- aplinka ir stebėsena
Prekyba mediena
Veiklos ir turto įsigijimo ir skolinimos planai, jų įvykdymas
Atranka į laisvas darbuotojų pareigas
Konkursai į vyriausiojo buhalterio pareigas
Darbo užmokestis
Korupcijos prevencija
Finansinių ataskaitų rinkiniai ir veiklos ataskaitos
Viešieji pirkimai
Nereikalingo turto pardavimas
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
  PASLAUGOS GYVENTOJAMS IR PRIVAČIŲ MIŠKŲ SAVININKAMS
  NUORODOS
  PAIEŠKA SVETAINĖJE
  FOTOGALERIJA
Gamta
Veikla
Susitikimai
Paukščiai grįžta namo
  VIDEO
  KLAUSKITE
  NEĮGALIESIEMS
  SVARBU

Iš viso apsilankė
1743217
Šiandien apsilankė
468

//

NAUJIENOS
2018-03-12 Panevėžio medelyne iškilo naujas modernus šiltnamis ir gamybinis centras

Panevėžio miško sodmenų medelynas, iki reformos priklausęs Panevėžio miškų urėdijai, užbaigė pirmąjį medelyno modernizavimo etapą ir atidarė naują šiltnamį su efektyvaus konteinerinio daigų auginimo sistemomis, taip pat gamybinį pastatą su šiuolaikine sėjimo ir konteinerių užpildymo įranga. Investicijos į šį projektą siekė 2 mln. eurų. Oficiali jo užbaigimo šventė surengta penktadienį, kovo 9 d.

„Projektas buvo padalintas į dvi dalis. Nuo seno medelynas turėjo pora hektarų šiltnamių, tačiau jie paseno, susidėvėjo, tad buvo parengtas atnaujinimo projektas. Jį padalinome į dvi dalis: per pirmąjį etapą, kuris įvykdytas, buvo pastatytas vienas 25 m pločio ir 80 m ilgio polietileninis šiltnamis, įrengtos dvi sodmenų auginimo aikštelės lauke (125 x 25 m) bei pastatytas pastatas, kuriame sumontuota sodinukų konteinerių užpildymo ir sėjimo įranga. Konteinerius automatiškai į liniją padavinėja robotas“, – aiškina Panevėžio miškų urėdijos medelyno viršininkas Egidijus Kaluina.

Be to, pastatyta ir konteinerių plovimo įranga, sėklų kalibravimo ir išvalymo linija, kad sėklos prieš sėją būtų aukštos kokybės ir daigios. Šiltnamyje taip pat įrengta CO2 sistema, kuri leis palaikyti padidintą jo kiekį dienos metu, kad augalai geriau augtų, be to, rampose įrengta dirbtinė šviesa – dienos prailginimo sistema, taip pat laistymo sistema ir visa kita. Viena iš svarbesnių naujovių – automatinė CO2 kontrolė.

„Naujas šiltnamis išaugins 2,5 mln. sodinukų, tad būtina kuo skubiau statyti kitus šiltnamius, nes medelynui per brangu turėti tokią sėjimo, užpildymo ir kitą įrangą, kuri pajėgi aptarnauti iki 10 mln. sodmenų. Antrojo etapo plėtra dar pridėtų 2,5 mln. sodinukų, o mes norime turėti dar mažiausiai 2–3 naujus šiltnamius, ateityje galbūt 6. Be to, dabar mūsų šaldytuvai pajėgūs talpinti apie 2–2,5 mln. sodmenų, tad turėtų vykti ir šaldytuvų plėtra. Tam yra visos galimybės“, – teigia medelyno vadovas.

Anot jo, Skandinavijos šalių susidomėjimas lietuviškais miško sodmenimis tikrai didelis, ypač eglės. Švedijos kompanijoms, su kuriomis medelynas dirba jau dešimtmetį, parduodama apie 1 mln. eglės sodinukų, estams – apie 200–300 tūkst. Medelynas sodinukais taip pat aprūpina VMU Panevėžio regioninio padalinio ir kitas girininkijas bei privačius miškų savininkus.

Panevėžio medelynas yra geroje geografinėje vietoje – nuo miesto nutolęs vos apie pora kilometrų. Jis pradėtas kurti 1968 metais ir iš pradžių užėmė tik 2 ha, o šiuo metu jo bendras plotas siekia apie 70 ha.

Medelynas iki šiol daugiausia augino miško sodmenų – 2,5 mln. eglių, 0,5 mln. pušų, 0,6 mln. beržų, panašiai tiek pat juodalksnių, taip pat kitų medžių ir krūmų. Sėklas medelynas renka tik iš sėklinių plantacijų ir selekcinių medynų, pats turi gerai derančias dvi sėklines eglių plantacijas.

Sėja į naują šiltnamį jau prasidėjo, tad tikėtina, kad šiemet panevėžiečiams pavyks išauginti tris sodinukų rotacijas.

Angelė Adomaitienė
http://miskininkas.eu/panevezio-medelyne-iskilo-naujas-modernus-siltnamis-ir-gamybinis-centras/
 
 © VĮ Biržų miškų urėdija
Powered by V3STUDIJA CMS v.5.0 V3 studija